اجازه ندهیم جنایت علیه زنان و فروپاشی بنیان خانواده و جامعه قانونی شود

Violence_Against_Women1

سازمان بین المللی زنان هزاره

اعضای گروه های بنیادگرا در پارلمان افغانستان برای طالبانیزه کردن قوانین تلاش دارند. آنان می خواهند با تغییر قوانین بویژه تغییر قانون منع خشونت علیه زنان، دوران تاریک و سیاه طالبان را زنده کنند. آنان می خواهند در کنار حمایت آشکار و علنی از جنایتکارانی که با نسل کشی، کوچ اجباری، تبعیض، انتحار، بمب گذاری، مسدود کردن راه ها، حمله به مکاتب و… ده ها هزار تن را کشته، زخمی و متواری کرده اند، قوانین را نیز از درون متلاشی ساخته و زمینه های قانونی خشونت و جرم و جنایت را بیشتر از پیش فراهم سازنند. هر چند قانون فعلی منع خشونت علیه زنان در وضعیت فعلی نیز موارد واضحی از نقض حقوق زنان را با خود دارد، اما این افراد وابسته به گروه های قرون وسطایی به این نیز بسنده نکرده و می خواهند خشونت در قوانین بیشتر از پیش ترویج و بسط یابد. این افراد و گروه ها زنان را مانند کنیز خود تصور کرده و همین تفکر ارتجاعی و اتکای آنان به زر و زور به آنان اجازه ی هرگونه جنایت را داده است. امروز در هیچ کجای افغانستان نمی توان کسی را یافت که مستقیم و غیر مستقیم قربانی این نگاه ارتجاعی نشده باشد. اگر عدالتی باشد، هر کدام از این افراد باید به جرم های مختلف از جمله قتل، شکنجه، تولید و قاچاق مواد مخدر، تهدید و ارعاب، اختلاس و چپاول دارایی همگانی و …تحت پیگرد قرار گرفته و محاکمه شوند.

حمله به حقوق زنان تنها هدف قرار دادن حقوق زنان نیست. زن، محور و بنیان خانواده است و در سطح کلان تر، جامعه بدون حضور زن، تبدیل به همین کشوری می شود که امروز ما در هر گوشه ی آن شاهد جرم و جنایت علیه زن و مرد و کودک می باشیم. در این بین صاحبان تفکرات قرون وسطایی و قبیله ای جنایت علیه زنان و دختران را بیشتر از مردان مرتکب شده اند.

سازمان بین المللی زنان هزاره از همه ی زنان و نهادها و سازمان های فعال آنان می خواهد دست بکار شده و از هر راه ممکن نسبت به قانون سازی های ارتجاعی علیه زنان اعتراض کنند و نگذارند مشتی جنایتکار زندگی و هستی دختران و زنان را برای شهوت رانی و تفکرات پوسیده و جاه طلبانه ی خود به بازی بگیرند.

ما از تمام مردان جامعه افغانستان نیز می خواهیم دست بکار شده و پا به پای زنان عدالتخواه، از حقوق خواهران، مادران، زنان و دختران خود در برابر گروه هایی که به نام دین جنایت می کنند دفاع نمایند. به سیمای بیگناه خواهر، مادر، زن و دختر خود بنگرید و نگذارید چپاولگران خشونت را علیه آنان قانونی سازند.

تامین حقوق زنان یکی از زیربناهای حقوق بشر است. اگر حقوق انسانی که همه ی ما باید داشته باشیم را می خواهیم، همه با هم باید یکصدا برای جلوگیری از خشونت و تبعیض علیه زنان بپا خیزیم.

سازمان بین المللی زنان هزاره

۲۹ ثور ۱۳۹۲

www.HazaraWomen.com

Share Button

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *