حمید رحیمی رقیب روسی خود را در مسابقه بوکس شکست داد

نویسنده: ایدا اصغری
حمید رحیمی قهرمان بوکس جهان برای دفاع از مقامش شب گذشته با حریفی از روسیه مبارزه کرد و توانست حریف خود را شکست دهد.
این مسابقه در شهر هامبورگ آلمان برگزار شده بود. حمید رحیمی توانست حریف خود را در شش روند ضربه ای فنی کند. طبق قانون اتحادیه جهانی بوکس هر بوکسری که کمربند قهرمانی این اتحادیه را در اختیار داشته باشد باید هر شش ماه یکبار برای دفاع از عنوان قهرمانی خود مبارزه کند.
486283_557508357635448_1498032592_n
حمید رحیمی ۲۸ سال سن دارد و از سال ۱۹۹۲ در آلمان زندگی می کند. او در ۲۳مسابقه حرفوی بوکس شرکت کرده و ۲۲ بار در مبارزه خود برنده میدان بوده است.

575560_478488972225303_1126491454_n
در تاریخ ۳۰ ماه اکتبر سال ۲۰۱۲ میلادی اولین مسابقه حرفه ای بوکس افغانستان در کابل برگزار شد. این مسابقه بین حمید رحیمی و سید مبلوا از کشور تانزانیا برای کمربند بین قاره ای میان سازمان جهانی بوکس بود. میلیون ها نفر از طریق تلویزیون افغانستان مسابقه را تماشا کردند.

شعار دو بوکسور برای این مسابقه (مبارزه برای صلح) بود. بعد از برنده شدن این مبارزه رحیمی این کمربند را به تمامی مردم افغانستان که همیشه پشتیبان او بودند تقدیم کرد.
حامد کرزی نیز برای قدر دانی از این ورزشکار مدال عالی میر مسجدی خان را اعطا کرد.
حمید رحیمی از سال ۲۰۰۷ در کشور المان به شکل حرفوی بوکس می نماید. او از جمله ۱۲۷۴ بوکسر حرفوی وزن متوسط در سطح جهان در مقام ۱۵۵ قرار دارد و از جمله ۵۵ بوکسر حرفوی وزن متوسط در کشور المان با داشتن ۳۹ امتیاز در مقام هفتم است. او در افغانستان به حیث اولین بوکسر حرفوی و اولین قهرمان جهانی بوکس مقام اول را دارد .

Share Button

One Response to حمید رحیمی رقیب روسی خود را در مسابقه بوکس شکست داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *