نمایشگاه صنایع دستی زنان افغانستان

باران حیدری —

نمایشگاه صنایع دستی زنان افغانستان در تورنتو- کانادا

عکسهای نمایشگاه

شنبه ۲۴ ماه “می” ۲۰۱۴ در شهر تورنتوی کانادا نمایشگاهی  به ابتکار “انجمن صنایع دستی زنان افغانستان”  برگزار شد که در این نمایشگاه انواع مختلف از صنایع دستی از ولایات مختلف افغانستان به نمایش گذاشته شده بودند. این نمایشگاه ساعت ۱۰ صبح با حضور سرکنسول افغانستان خانم “لنگریان”، خانم زینب “رضایی” و سهیلا حیدری (باران) مسئولین انجمن صنایع دستی زنان افغانستان در کانادا و تعدادی از فرهنگیان و دانشجویان افتتاح گردید.

خانم ها هما جعفری و شمیم احمدی مجریان این برنامه به دو زبان انگلیسی و دری این برنامه را آغاز کردند.

001

خانم لنگریان “سرکنسول دولت افغانستان در تورنتو” طی سخنان از برگزاری این نمایشگاه ابراز خرسندی نموده و اعلام کردند که کنسولگری افغانستان در تورنتو از هیچگونه همکاری در جهت ترقی و پیشرفت “انجمن صنایع دستی افغانستان” و معرفی هرچه بیشتر هنر و فرهنگ افغانستان، مخصوصا صنایع دستی زنان کشور دریغ نخواهد کرد.

002

خانم لینا احمدی  به نمایندگی از “انجمن صنایع دستی زنان افغانستان” در مورد اهمیت برگزاری و چگونگی این نمایشگاه توضیحات مفصل ارائه نمود.

003

آقای متیو (Matheiu) دانشجوی کانادایی الاصلی  که در قسمت فرهنگ مردم افغانستان تحقیق میکند و سفری نیز به افغانستان داشته، از سفر خود به افغانستان سخن گفت و تجربیاتش را با حاضرین در میان گذاشت.

004 005

در پایان بخش افتتاحیه این نمایشگاه آقای غرجی هنرمند خوش آواز ساکن تورنتو با نواختن دمبوره فضای این نمایشگاه را لطافت بیشتر بخشید.

006

بعد از ختم افتتاحیه دروازه نمایشگاه به روی عموم باز شد و بازدیدکنندگان خارجی و داخلی از این نمایشگاه بازید بعمل آوردند. در این میان آقای غلام رسول “نایاب”  به نمایندگی از اطاق های تجارت و صنایع افغانستان در کانادا و آقایان مسعود “اچکزی” رئیس و اکبر “طوفان” معاون اتحادیه تجاران افغانستان-کانادا نیز حضور داشتند. این هیئت بعد از بازدید از نمایشگاه در حاشیه آن با مسوولین این نمایشگاه گفتگو نموده و خواهان ادامه برگزاری چنین نمایشگاهای در آینده شدند، این هیئت همچنان وعده سپردند که با این انجمن در برگزاری چنین نمایشگاهی در ماه مارچ سال آینده همکاری نمایند.

007 008 009 0010

این نمایشگاه تا ساعت شش شام پذیرای بازدیدکنندگان بود.

0011 0012 0013 0014 0015 0016

Share Button

2 Responses to نمایشگاه صنایع دستی زنان افغانستان

  1. Pingback: simpleNewz - سازمان بین المللی زنان هزاره RSS Feed for 2014-10-11

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *