انجمن صنایع دستی زنان افغانستان در تورنتو کانادا

این انجمن در اکتبر ۲۰۱۲ راجستر گردیده است.
از آنجایی که اکثر مردم افغانستان از جمله مردم ولایتهای جنوب ،مرکز و شمال  به شغل مالداری اشتغال دارند واز صنایع دستی خوبی مانند قالین بافی ، نمد ، گلیم و دست دوزی های  برخوردار می باشند این انجمن قصد دارد هنر دستی زنان افغانستان را به نمایش گذاشته و برای بازار یابی و آموزش دختران جوان در این قسمت فعالیت نماید. و در آینده ای نزدیک  نمایشگاهی کوچک از صنایع دستی زنان در تورنتو کانادا داشته باشد.
در همین راستا خانم سهیلا  (باران) حیدری به نمایندگی از انجمن سفری به افغانستان داشتند.ابتدا در کابل دیداری با خانم لیلا حیدری مسؤل کمپ مادر داشته و در مورد شناسایی زنانی که صنایع دستی دارند صحبت نموده و خانم حیدری هم قول همکاری داده اند و بعد در نشستی با بیست تن از زنانی که در راستای صنایع دستی کار می کنند گفتگو نموده است.
و با فرار رسیدن فصل زمستان و سردی هوا خانم حیدری به نمایندگی از انجمن مبلغ ۵۰۰ دالر را برای تهیه سوخت زمستانی به ساکنان کمپ مادر که شامل زنان و کودکان نیز می باشد کمک نمود.
سپس ایشان سفری به ولایت بامیان داشته و با والی بامیان خانم حبیبه سرابی دیدار و گفتگونموده که خانم سرابی قول همکاری با این انجمن را داده است و همچنین دیداری از اطفال آشیانه سمر در ولایت بامیان داشته و جهت اجرای طرح “از صلح چه میخواهید” از اطفال خواستند نظرشان را روی کاغذ نقاشی کنند. در ادامه در گفتگو با ۲۰ نفر از زنان بی بضاعت در دره آژدر بامیان قسمت صنایع دستی صحبتی داشته و انجمن تعهد سپرده است که این زنان را در قسمت صنایع دست آنها همکاری نماید و هنر دستی آنها را برای نمایش به کانادا انتقال دهد.

 

 

Share Button

One Response to انجمن صنایع دستی زنان افغانستان در تورنتو کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *