سازمان بین المللی زنان هزاره تاسیس شد

hwi

با نگاه به آینده ای روشن برای جامعه ی خود و با هدف ایجاد تغییرات اساسی در وضعیت زنان هزاره در درون و بیرون جامعه هزاره و ارتقای سطح زندگی آنان و همچنین برای همراهی و تقویت جامعه هزاره در مبارزه علیه دو قرن شدیدترین جنایات ضد بشری، سازمان بین المللی زنان هزاره را تاسیس می کنیم.

در این جای هیچ شکی نیست که هر جامعه ای برای آوردن تغییرات اساسی و گام نهادن در فضای آرامش، صلح و آزادی نیاز به حضور پرشور و گسترده ی زنان در همه ی عرصه های زندگی دارد. از این روی، سازمان بین المللی زنان هزاره در مقطع حساس و سرنوشت ساز کنونی، با شرکت و حضور زنان فعال هزاره در کشور های مختلف جهان،  پای به عرصه گذاشته و فعالیت های خود را آغاز می کند.

سازمان بین المللی زنان هزاره بر اساس اصول نامه ها، مرامنامه ها و کنوانسیون هایی همچون کنوانسیون رفع هرگونه تبعیض علیه زنان، کنوانسیون جلوگیری و مجازات جنایات نسل کشی، کنوانسیون پناهندگان، کنوانسیون رفع هرگونه تبعیض نژادی و بیانیه ی جهانی حقوق بشر، فعالیت های خود را پیش برده و تلاش می کند صدای زن، کودک و مرد هزاره را که در دو قرن اخیر با جنایات سازمان یافته همچون نسل کشی، برده داری، کوچ اجباری، تجاوز جنسی و جنایت جنگی روبرو بوده بلند کرده و تاریخ و فرهنگ هزاره را بصورت واقعی و حقیقی آن به جهان معرفی نماید.

سازمان بین المللی زنان هزاره در ابتدای کار وب سایت رسمی خود www.HazaraWomen.com را افتتاح کرده و سپس با گسترده تر کردن شبکه خود در درون جامعه هزاره و بیرون از جامعه هزاره در کشورهای مختلف، کار خود را ادامه می دهد.

سازمان بین المللی زنان هزاره، نهادی مستقل می باشد و برای پیشبرد اهداف خود با افراد، گروه ها و سازمان هایی که اهداف مشترک داشته باشند، همکاری نزدیک و تنگاتنگ خواهد داشت.

سازمان بین المللی زنان هزاره از تمام زنان هزاره در سراسر جهان می خواهد، به این سازمان پیوسته و همچنین از مردان هزاره می خواهد، برای پیشبرد اهداف این سازمان همکاری های لازم را داشته باشند.

سازمان بین المللی زنان هزاره

۸ مارچ ۲۰۱۳

www.HazaraWomen.com

Share Button

5 Responses to سازمان بین المللی زنان هزاره تاسیس شد

 1. علی اکبر فرهنگ

  باعرض سلام!
  برای همه دوستان نازنین که چنین یک حرکت سازنده و مثبت کرده اند، این موفقیت بزرگ را تبریک میگویم. درین راستا، هرچه در توان مان باشد، دریغ نخواهیم کرد.
  به آرزوی موفقیت های بیشتر !

 2. بر بانیان سازمان بین المللی زنان هزاره درود میفرستم.

  بدون شک تاسیس چنین سازمانی یکی از نیاز های مبرم زمان زنان است. این حرکت در واقع جرقه امید برای همبستگی و وحدت زنان به شمار میرود.

  درین راه باهم خواهیم بود.

  موفق باشید!

 3. A brilliant step towards women’s rights and we must support our Mothers and sisters in any way.good luck.

 4. درود،

  به تمامی بنیانگذاران این سازمان سلام عرض می ککنم وآرزومندم درکار وفعالیت های خود پیروزی وپایدار باشید.
  ضمناً اگر ممکن بود، یکی دوتا گزارش درزمینه خشونت علیه زنان دروبسایت کمیسیون مستقل حقوق بشر است که می تواند در شناخت عمق خشونت علیه زنان شما را یاری رساند. اگر ممکن بود ازطریق پیوندهای زیر می توانید گزارش های نامبرده را مطالعه کنید:
  http://www.aihrc.org.af/en/research-reports/1319/biannual-report-1391.html
  http://www.aihrc.org.af/fa/research-reports

 5. با سلام
  من تازه از وجود سازمان شما مطلع شدم .امیدوارم بتوانید نقش موثری در احقاق حقوق زنان داشته باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *